Новости

Косовска Митровица КРОС-ом кроз Србију

Косовска Митровица КРОС-ом кроз Србију

Данас је у организацији Министарства просвете,Удружења педагога физичке културе,Установе за спорт и омладину Косовске Митровице а под покровитељством Привременог органа Општине Косовска Митровица  одржан 28.по реду КРОС РТС-а кроз Србију.Домаћин овогодишњег КРОС-а је била Економско- Трговинска Школа у Косовској Митровици.

У овогодишњем КРОС-у чествовале су све основне и средње школе Косовске Митровице,затим ПУ“Даница Јарамаз“,као и Специјална школа“Косовски божур“.

Окупљеним учесницима,наставницима и професорима обратио се и Председник Привременог органа Општине Косовска Митровица Г-дин Александар Спирић истакавши значајност ове манифестације а похваливши жељу професора и ученика да учествују.Председник је рекао:“Сви сте ви победници!Трчите срцем и душом овом светом српском земљом и покажимо још једном свету колико смо јединствени и упорни!“

Срећу је учесницима пожелела и Начелница школске управе за Косово и Метохију Јасмина Дедић,а у име домаћина обратила се и Директорка Економско -Трговинске Школе Драгана Антонијевић.

КРОС је почео трком малишана из ПУ“Даница Јарамаз“ и у  категорији девојчица, на стази дугој 100 м,треће место је освојила Поткоф Тирза,друго Кабашић Ангелина а прво Дробац Милица.У категорији дечака предшколског узраста треће место је припало Стојковић Лазару,друго Спасић Јанку а прво Радоичић Петру.

У категорији девојчица  Специјалне школе на 50 м треће место је освојила Велимировић Ивана,друго Османовић Санела а прво Гушани Диша,док је  у категорији дечака Специјалне школе треће место освојио Живковић Слободан,друго Јовановић Стефан а прво Вехбија Авди.

У категорији девојчица првог разреда на 100 м треће место припало је Милић Лани,друго Велимировић Маши а прво Маченовски Настасји.Треће место је заузео Тимотијевић Урош,друго Славић Никола а прво Тимотијевић Вељко у категорији за дечаке првог разреда на 100 м,сва тројица ученици О.Ш.“Бранко Радичевић“

Девојчице другог разреда на стазу од 200м освојиле су:треће место Нешић Сања ученица О.Ш.“Свети Сава“,друго Данчетовић Нађа а прво Јакшић Михаела-обе ученице О.Ш.“Бранко Радичевић“.У категорији за дечаке на 200 м треће место је припало Радосављевић Ненаду,ученику О.Ш.“Бранко Радичевић“,друго Лакетић Новаку,ученику О.Ш.“Свети Сава“ а прво Савић Матеји,ученику О.Ш.“Бранко Радичевић“.

Девојчице трећег разреда на  стази од  250м освојиле су:треће место Милисављевић Миона,ученица О.Ш.“Свети Сава“,друго Рафтовски Марија а прво Бранковић Андријана-обе ученице О.Ш.“Бранко Радичевић“,а дечаци:треће место  Мицевски Матеја,ученик О.Ш.“Бранко Радичевић“,друго место Масурица Нергин а прво Јахја Андријано ,обојица ученици О.Ш.“Владо Ћетковић“.

У категорији девојчица  четвртог разреда  на  300 м треће место је освојила Јахировић Сара,ученица О.Ш.“ Владо Ћетковић“,друго Милетић Емилија,а прво Касаловић Анђела ,обе ученице О.Ш.“Свети Сава“.Дечаци четвртог  разреда на  стази од 250 м освојили су:треће место Славић Обрад,друго Компировић Вељко-обојица ученици О.Ш.“Бранко Радичевић и прво Ђорђевић Стефан ученик О.Ш.“Свети Сава“.

У категорији девојчица  петог и шестог разреда на стази од 350м освојили су:Вукићевић Николија,ученица О.Ш.“Бранко Радичевић“,друго Чавић  Јована,прво Димитријевић Симона обе ученице О.Ш.“Свети Сава“.У категорији дечака  петог и шестог разреда  на стази од 400м треће место је освојио Лазић Урош,ученик О.Ш.“Свети Сава“,друго Гашијани Елвир,ученик О.Ш.“Вељко Банашевић,а прво Кајтази Силван,ученик О.Ш.“Доситеј Обрадовић“.

Девојчице седмог и осмог   разреда на стази дугој 450м освојиле су:треће место Милановић Дијана,друго Ђорђевић Анастасија а прво Станојевић Милица-све три ученице О.Ш.“Свети Сава“.

Дечаци у категорији седмог и осмог разреда на стази од 500м освојили су:треће место Петровић Вукашин,друго Миљковић Ненад-обојица ученици О.Ш.“Свети Сава“ и прво место Јахја Максут,ученик О.Ш.“Доситеј Обрадовић“.

У категорији средњих школа прве и друге године,на стази дугој 500м девојке су освојиле :треће место Павловић Јелена,ученица Гимназије,друго Ђорђевић Николија,ученица Средње Медицинске Школе и прво место Деновић Јована такође ученица Средње Медицинске Школе.У категорији момака прве и друге године на стази од 600м треће место је освојио Ракић Лазар ученик Економско -Трговинске Школе,друго Стевановић Ђорђе ученик Гимназије и прво Деновић Јован ученик Средње Медицинске Школе.

У категорији девојака треће и четврте године средњих школа  на стази од 550м освојиле су:треће место  Чукић Радица,ученица Средње Техничке Школе,друго Станојевић Надица,ученица Средње Медицинске Школе и прво место Васовић Невена,ученица Средње Медицинске Школе.Док су момци ,на стази од 700м освојили:треће место Веселиновић Марко,ученик Економско -Трговинске Школе,друго Радисављевић Филип,ученик Средње Техничке Школе а прво место Елек Новица,ученим Средње Медицинске Школе.

Служба за односе са јавношћу

Comments are closed.

Copyright & design reserved to: PATRO© 2015